Miután nemrégiben az ITV News felfedte, hogy az Amazon az Egyesült Királyságban visszaküldött, de valójában vadonatúj készleteket semmisíti meg ahelyett, hogy újraértékesítené azokat, a vállalat bejelentette, hogy megváltoztatja a visszaküldött és eladatlan termékek kezelését. Lássuk, hogyan!
Az e-kereskedelmi óriás két új programot indított az infrastruktúráját használó vállalkozások számára. Az FBA (Fulfilled by Amazon) Grade and Resell, valamint az FBA Liquidations lehetővé teszik a harmadik feles eladók számára, hogy a visszaküldött készleteket listázhassák termékoldalaikon.
Az előbbi esetében arról van szó, hogy, amikor egy terméket visszaküldenek az Amazonhoz, a vállalat értékeli annak állapotát, majd használt termékként újralistázza. Az eladók az árat az Amazon által kiosztott minősítések alapján határozhatják meg, illetve maguk tudják irányítani a folyamat nagy részét.
Az FBA Liquidations eközben lehetővé teszi az eladók számára, hogy a visszaküldött vagy túlraktározott termékeket közvetlenül az Amazon logisztikai raktáraiból szállítsák a nagykereskedőknek. Kapcsolatba léphetnek a piactér viszonteladói partnereivel, és megpróbálhatják a vállalat szavaival élve „visszaszerezni készletköltségeik egy részét”.
A bejelentés röviddel az ITV News nagy port kavart sztorija után indult el; a hírcsatorna azt állította, hogy a vállalat teherautónyi mennyiségű, vadonatúj terméket jelölt ki megsemmisítésre. Egy neve elhallgatását kérő megszólaló szerint e folyamat még a prémium termékeket sem kímélte, mint például a MacBook eszközöket.
Libby Johnson McKee, az Amazon Returns, ReCommerce and Sustainability igazgatója elmondta, hogy az Amazon kezdeményezései jól mutatják, hogy a piactér biztosítani próbálja az Amazonon értékesített termékek hosszú élettartamát, használhatóságát és azt, hogy ezek a tételek ne váljanak hulladékká”. McKee hozzátette, hogy az új policy segít csökkenteni a költségeket, miközben támogatja az Amazon teljesítési platformját használó vállalkozások növekedését. Az Amazon FBA Grade and Resell jelenleg csak az Egyesült Királyságban elérhető, de a vállalat Amazon megígérte, hogy a következő évben megérkezik a többi európai országba is. Az FBA Liquidations eközben már elérhető az Egyesült Államokban és más európai országokban, valamint a UK-ben is.
A magam részéről örülök az új Amazon Resell programoknak, hiszen nagy értékesítési potenciált látok az alig használt vagy csupán bontott csomagolású termékek értékesítésében, nem beszélve arról a tényről, hogy ezek segítségével a környezetet sem szennyezzük annyira.
Kérdésed van az Amazon wholesale kapcsán? Szeretnél belevágni még az évvégi hajrá előtt? Akkor regisztrálj ingyenes minikurzusumra, vagy keress elérhetőségeim bármelyikén!