Gyakran Ismételt Kérdések
-
Az angol bankszámlakivonatra PDF formátumban van szükség?
Igen, a bankszámlakivonatot PDF-ben, jó minőségben szkennelve szükséges feltölteni.
-
Saját vagy más gyártók termékeit éri meg jobban eladni az Amazonon?
Mindenképp más gyártók, lehetőleg nagy márkák termékeit ajánljuk értékesítésre. Ilyen típusú termékek eladása esetén nem kell számolni marketing költséggel.
-
Mennyit lehet már egy-két hónap elteltével keresni?
Ez mindenkinél más és sok mindentől függ, például mennyi időt, pénzt és energiát tudsz beletenni. Ez tulajdonképpen egy hosszútávú üzlet. Pár hónap után is ki lehet venni belőle pénzt, de nem érdemes. Sokkal kifizetődőbb, ha az elején mindent visszaforgatsz és újabb termékeket veszel a megkeresett pénzből.
-
Le lehet korlátozni a kiszállítást egy tartományra egy termék esetében?
Sajnos ilyen korlátozásra nincs lehetőség az Amazonnál.
-
Mennyi idő alatt lehet megtanulni az Amazonon való kereskedést?
Körülbelül 1-2 hónap alatt meg lehet tanulni a működést napi pár óra tanulás mellett.
-
Mi az a BSR?
A BSR (= Best Sales Rank) egyfajta rangsor, amely azt mutatja meg, hogy a termék a saját fő- vagy alkategóriáján belül hányadik az eladási rangsorban. Minél alacsonyabb ez a szám, annál többet adnak el belőle. Például, ha valaminél a BSR #10 a tízmillióból, az egy nagyon jó szám, hiszen akár rengeteget el lehet adni belőle. Ha a BSR #4899 az már nem annyira jó, de ez függ természetesen a fő és alkategóriától is. Például egy videójátéknál a #1500 lehet egy jó ranking ugyanis ebben a kategóriában rengeteg termék van.
-
A beszállítók miért nem árulják termékeiket közvetlenül az Amazonon? Miért éri meg nekik rajtunk keresztül értékesíteni?
A kérdésre nagyon egyszerű a válasz. Mert nem ért hozzá és nem is feltétlen ez az üzletének a lényege. Ő nagytételben akarja eladni a készletét a viszonteladóinak. Nem akar egyesével az ügyfelekkel foglalkozni (mint, ahogy az Amazon teszi), mert ez hihetetlen emberi erőforrás igényes. Másrészt nem érti feltétlen az Amazon és az internetes kereskedelem működését a legtöbb cég. Ezért láthatjuk, hogy Amerikában akár 100 éves múlttal rendelkező kiskereskedelmi cégek mennek csődbe, mert még mindig a fizikai síkon gondolkodnak.
-
Az Amazonnak hol vannak raktárai Európában, ahova egy Amazon FBA kereskedő beküldheti a termékeit?
Anglia, Németország, Olaszország, Franciaország, Spanyolország, (Hollandia, Csehország, Lengyelország).
-
Az Amazontól milyen gyakorisággal kapok kiutalást, “fizetést”?
Az Amazon kéthetente utalja ki neked az árbevételed, de ezt akár két hét előtt is kérheted, így nem muszáj megvárni a kéthetes periódust.
-
Mennyi a profitom egy terméken?
A profit minden egyes terméknél változó. Mindig az elején kapod meg a legkisebb profittal rendelkező ajánlatokat és ahogy haladsz előre lesz folyamatosan magasabb. Átlagosan olyan 10-25% az elején, de vannak ettől lényegesen magasabb profittal rendelkező termékek. A kurzus része a termékeken keletkező haszon kiszámításának a módja.
-
Meddig tud növekedni az Amazon piactere?
Addig, ameddig a világpiac tart… És nem fogsz tudni akkorára nőni, hogy a világpiacon ne lenne még helyed. Folyamatosan nyitja meg az új piacait az Amazon és ezzel egy időben te is tudsz növekedni, rengeteg hely van még erre, főleg itt Európában.
-
Mekkora tőkével lehet elindítani egy Amazon wholesale üzletet?
Erre nincsen egy konkrét szám. Viszont minimum 300-500.000 forintos kezdő készlettel már szépen el lehet indulni és ott már látható a profit mértéke is. Nyilván, ha van nagyobb tőkéd a készletre, akkor sokkal dinamikusabban lehet növekedni. Emellett fontos az is, hogy cégalapítási és fenntartási költségekkel is számolnod kell, amelyek a készlettől függetlenek.
-
Visszanézhetők a workshopok?
Igen.
-
Meddig megtekinthető a megvásárolt Mesterkurzus?
Ha megvetted a kurzust, akkor végtelenszer megtekinthető és korlátlan ideig elérhető. Valamint hozzáférést kapsz a jövőbeli tartalmakhoz is.
-
Az egy összegben való kifizetés kedvezményesebb, mint a részletfizetés?
Igen és így egyből elérhetővé válik az egész tananyag.
-
A kurzus ára miért fontban van megadva?
Angol cégként az ottani szabályok szerint kell eljárnunk, így nem kezelünk Forintot.
-
Miből áll a mesterkurzus?
Előre felvett videókból áll, ami bármikor visszanézhető, újrajátszható, valamint hozzáférést ad a tanulói Facebook csoporthoz.
-
A kurzus kifizetése után hogyan kapom meg a kiállított számlát?
A rendelésben megadott email címre küldjük meg a kiállított számlát.
-
Mit nyújt az Amazon mesterkurzus?
Részletes leírást, gyakorlati tanácsokat, instrukciókat fog adni arról, hogy kezdj neki egy Amazonos vállalkozásnak. Ha a mesterkurzusra feliratkozol, kapsz egy ízelítőt arról, hogy miről is szól az Amazonos online kereskedés.
-
Van lehetőség részletfizetésre?
Igen, három részletben lehet kifizetni a kurzust. Az első részlet fizetése után azonnal megtekinthető a videók 1/3-a, a második részlet kifizetése után a 2/3-a, a harmadik részlet teljesítése után pedig a kurzus teljes egésze megtekinthető.
-
A beszállítók miért állnak szóba kezdő vállalkozásokkal, ha már megvan a már jól bevált viszonteladói hálózatuk?
A legtöbb beszállítónak is nyilván az az érdeke, hogy eladást generáljon, ezért a legtöbbjüknek alacsonyan van a minimum rendelési küszöbe. Az elején természetesen a legrosszabb árakat fogod tőlük megkapni, de ahogy alakul a kapcsolatotok, egyre jobb ajánlatokkal fog bombázni. Illetve addig kell keresni a beszállítókat, amíg a legjobbakat meg nem találod. Beszállítókeresésre is 10 féle módszer lett kidolgozva az Amazon FBA Elite Mesterkurzusban.
-
A kurzusban bemutatásra kerül a céges bankszámlanyitás? Rendelkezik netbankkal?
Természetesen, végigmegyünk a teljes folyamaton. A banki szolgáltatás rendelkezik netbankkal, illetve mobilapplikációval is.
-
Ha nem tökéletes az angolom akkor is érdemes elkezdenem?
Persze! Közepes angollal is lehet működtetni a cégedet, mert a Google Translate és Grammarly segítségedre lehet, hogy helyesen tudj írni. Viszont, az anyagi függetlenségért hajlandó lennél megtanulni jól angolul? Mai világban már kötelező tudni annak, aki nagy célokat szeretne elérni, úgyhogy hajrá, legalább rá leszel kényszerítve a tanulásra. 🙂
-
A cégalapításhoz ki kell utaznom Angliába?
Nem, a cégalapítást könnyedén el lehet végezni online. A kurzusban ajánlott könyvelő mindenben segít, ami az alapítással, adózással, könyvvitellel kapcsolatos.
-
Milyen gyorsan lehet haladni a kurzussal?
Előre felvett videókhoz lesz hozzáférésed, jelenleg kb. 90 témát ölel fel a kurzus. Mivel online megy az egész, ezért a saját tempódban tudsz haladni és akár megállíthatod és visszanézheted az összeset. Emellett életed végéig tartó hozzáférést kapsz a kurzus jelenlegi és jövőbeli tartalmaihoz.
-
Kurzus közben lehet kérdezni tőlem, ha elakadtál?
Természetesen igen. Létrehoztam egy külön email címet erre, illetve egy privát Facebook csoportot, ahova beteheted a kérdéseidet és közösen megválaszoljuk azokat.
-
Hol tudom megnézni a kiválasztott/kitalált cégnevet, hogy szabad-e?
A companieshouse.gov.uk oldalán tudod ellenőrizni, hogy szabad-e a név a „Find company information” fül alatt. Illetve érdemes a Google-n is utánanézni, nehogy szabadalom alatt álljon, mint például védjegy vagy márkanév. Ha nem nagyon talál a kereső a nevedhez hasonlót, vagy azonosat, akkor valószínűleg nincs használatban.
-
Ha angliai céget alapítok, akkor annak van hatása a mostani, magyarországi munkámra?
Nem, az angliai cég egy különálló jogi személyiség. Nem lesz befolyással a jelenlegi munkádra. Azért érdemes egyeztetni a vezetőséggel, hiszen minden cég máshogy működik és nehogy összeférhetetlenség legyen.
-
Egyéni vállalkozóként is el lehet indítani az Amazonos üzletet?
Igen, de nem szoktuk javasolni. A beszállítók szemszögéből komolyabbnak tűnik egy LTD, KFT, vagy ezek megfelelője, valamint az egyéni vállalkozás nem eladható.
-
Közösségi adószámmal áfa mentes lesz a megrendelés?
Igen, így áfa mentes lesz.
-
Alapíthatok úgy egy LTD-t, hogy egyelőre nem működik, csak be van jegyezve?
Persze, de könyvelési, illetve cégfenntartási költségek így is lesznek.
-
Milyen székhelyet kell használni a cég létrehozásánál? Egy angliai LTD-nek magyarországi cím a székhelye?
A kurzusban Angliában lévő székhellyel dolgozunk, ami a cégalapítási költségbe be van építve. A székhely létrehozását a könyvelő intézi. Ha a kurzusban szereplő könyvelőt bízod meg, akkor ezt ő intézi és általában londoni szélhelyekre szokta bejegyezni a céget.
-
Hol találom az adatkezelési szabályzatot?
Az adatkezelési szabályzat a feliratkozás után a lap alján található meg.
-
Ez a fajta kereskedés jár anyagi befektetéssel?
Természetesen igen. Minden vállalkozás jár anyagi befektetéssel, így ez is.
-
Mi az a HMRC UTR Number?
Ez egy cégalapításkor megkapott szám, ami a hivatalos dokumentumok között megtalálható.
-
Mi az az Upload LTD Company Letterhead/ Non- LTD Business Utility Bill or Business Bank Statement?
Az LTD Company Letterhead tulajdonképpen egy A4-es levélpapír, ami a saját cégneveddel, logóddal el van látva. A hivatalos levelezések folynak ezen. Opció a rezsiszámla, ami céges néven van, vagy a bankszámla kivonat. Fontos, hogy egy hivatalos dokumentumon látszódjanak a céges adatok.
-
Angol LTD-vel mennyi és mely országokban (vagy esetleg földrészen) tudjuk értékesíteni a termékeinket?
Amikor új piacokon szeretnénk értékesíteni akkor a legjobb, hogy nem kötelező új céget létrehoznunk, mert az LTD jó erre is. Tehát ha az USA-ban, vagy Európában vagy esetleg valamilyen keleti országban szeretnénk értékesíteni akkor nem kell új céget létrehoznunk, mert alkalmas erre az LTD is.
-
Napi szinten hány órát kell dolgoznom, hogy eredményes legyen az üzletem?
Ezt nehéz megmondani, mivel kizárólag a tőled függ, hogy milyen ütemben tudsz haladni. Az elején (amíg tanulsz) időigényesebb lehet, azonban 2-3 hónap elteltével, amint megérted a folyamatokat, és beindul az üzleted, ez olyan heti szinten akár 1-2 napra és 3-4 munkaórára csökkenthető le.
-
Az NI Number-t kötelező megigényelnem?
Nem kötelező, de erősen ajánlott. Ezzel nagymértékű adókedvezményhez juthatsz, ezért egy jó lehetőség! A megigényléséhez azonban ki kell utazni Angliába, és egy személyes interjút lefolytatni a job centre-ben, melyen megkérdezik, miért van rá szükséged.
-
A könyvelővel angolul kell kommunikálnom?
Nem. A kurzusban ajánlunk egy magyar származású könyvelőt, aki Angliában él, és ott helyben rendelkezik könyvelőirodával. Így tehát magyar nyelven tudtok majd együtt dolgozni.
-
Mennyi a fenntartási költsége egy angol LTD-nek?
A havi fix kiadások így néznek ki: £72 könyvelő, £25 Amazon havidíj, további kb. £40 a szoftverek (ezeket az információkat a kurzus tartalmazza). Összesen tehát olyan kb. 50 ezer forinttal kell számolni a kezdésnél. A szoftvereket nem muszáj rögtön az elején használatba venni, elég ha már vannak potenciális beszállítóid.
-
Csak Angliában érdemes beszállítót keresni vagy más országokból is?
Elsősorban az angliai beszállítókat javasoljuk, de amint már megtaláltad az elsőket akikkel együtt tudsz működni akkor érdemes már más országban is megnézni az ajánlatokat. A vám egy nehezítő körülmény lehet, de ettől függetlenül még nagy potenciál vagy import/exportban is.